Menu

Witaj w moim portfolio

Znajdziesz tutaj moje prace graficzne, animacje, projekty stron internetowych i fotografie jedzenia oraz ich opis i krótką historię. Zachęcam również do odwiedzenia mojego kanału na YouTube oraz Instagrama do których odnoścniki znajdziecie poniżej. Miłego oglądania :D

Animacja i montaż

Od ponad 4 lat zajmuję się projektowaniem animacji, przejść i wstawek wykorzystywanych w serwisie YouTube przez topowych polskich twórców. Współpracuję również przy tworzeniu kampanii reklamowych i relacji z wydarzeń czy eventów. W filmie obok zobaczyć można jedną z moich ostatnich prac.
Po więcej zapraszam na mój kanał Yt po więcej świetnych animacji.

Więcej animacji na YouTube

Grafika i Web design

Zajmuję się projektowaniem plakatów, layoutów, szablonów wizytówek czy stron internetowych (UI/UX design) zarówno dla twórców internetowych jak i firm. Biegle posługuje się językami Front-endowymi (CSS5/JavaScript) przez co każdy projekt mojej strony jest w przejrzysty i kompatybiny z urządzeniami mobilnymi.
Zapraszam do przejrzenia mojego portfolio.

Więcej grafik i stron w portfolio

Social media i obróbka zdjęć

Zajmuje się również obróbką i color gradingiem zdjęć których to przykłady można znaleźć na prowadzonym przeze mnie od ponad pół roku instagramie poświęconemu połączeniu moich dwóch pasji: gotowania i grafiki.

Więcej zdjęć na instagramie

Prace graficzne

Zestaw grafik i animacji na event "Hackathon AEI" organizowany na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Plakat przygotowany w celu reklamy konkursu z okazji 1500 followersów na profilu instgramowym @codzienne_przepisy

Plakat promujący instagramowy projekt polegający na walkach na like'i przepisów niskotłuszczowych i ketogenicznych.

Tło kanału SmartMatt na YouTube przedstawiający główne logo. Projekt wykonany w Cinema4D i Photoshop'ie

Logo stworzone dla marki "Wiara Wear" prowadzonej przez Yt'bera IIFYM Chef

Banner na kanał YouTube o nazwie "Forma Życia"

Miniatura dla filmu YouTube użytkownika Simonte poświęconemu merytoryce na temat predyspozycji do odkładanie tkanki tłuszczowej

Logotyp stworzony dla firmy Real Science Sport zajmującej się prowadzeniem i analizą testów sprawnościowych sportowców

Logo konkursowe na bluzę Lo Nr.II im. Stanisława Staszica w Tarnogórskich Górach

Wizytówka biura detektywistycznego "Modus"

Tło na Facebook'u biura detektywistycznego "Modus"

Papier biurowy biura detektywistycznego "Modus"

Strony internetowe

Strona klasy III II Lo im. Stanisława Staszica w Tg. Rocznik 99'

Projekt witryny zawierającej pomoce dla graczy gry Shakes & Fidget

Witryna projektu "Stamp Party" polegającego na zbiorowym wykonywaniu osiągnięć w grze Club Penguin

Pierwsza strona biura detektywistycznego Modus. (moja pierwsza strona)

Animacje i zdjęcia

Zapraszam serdecznie na mój kanał YouTube "SmartMatt" gdzie znaleźć można wiele niezwykłych animacji, motion design, speed arty i darmowe szablony. Odwiedź również mojego instagrama pełnogo przepisów i zdjęć jedzenia.

Więcej animacji na YouTube Więcej zdjęć na instagramie

Skontaktuj się ze mną!

Masz pytania? A może chciałbyś zawrzeć współpracę? Użyj poniższego formularza kontaktowego aby się ze mną skontaktować!

  • Name

  • Surname

  • E-mail

  • Message

Kim jest Mateusz Płonka?

Jestem studentem drugiego roku informatyki AEI na Politechnice Śląskiej. Biorę czynny udział w samorządzie studenckim gdzie jestem głównym grafikiem i projektantem plakatów i klipów reklamowych. Oprócz wszelako pojętej grafiki, motion designu i web designu interesuje się również szeroko pojętą dietetyką, żywieniem i suplementacją. W wolnym czasie trenuję Kalistenikę (czy jak kto woli Street Workout) łącząc ją z treningiem siłowym. Uwielbiam również rower i marsze górskie.

SmartMatt.pl - Copyright All Rights Reserved © 2019
Designed by SmartMatt
Version 1.2

SmartMatt - website designer logo

Hackathon AEI - zestaw grafik i animacji

Pakiet animacji w skład których wchodziły zarówno grafiki, animacje oraz montaże materiałów video z przebiegu imprezy. Grafiki obejmowały plakat, koszulkę, kubki, opaski na noczy, badg'e dla uczestników i organizatorów. Główną perełką owego projektu był film promujący i zapraszający do wzięcia udziału oraz krótki montaż jako relacja jego przebiegu. Event odbył się nocą z 31.05-01.06 2019r.
Strona eventu: [Click]

1500 followersów @codzienne_przepisy

Plakat przygotowany w celu reklamy konkursu z okazji 1500 followersów na profilu instgramowym @codzienne_przepisy zorganizowany wraz z użytkownikiem @makrobeast. Celem konkursu było utworzenie relacji z nickami powyższych profili. Zwycięzca był wolosowywany po przekroczeniu określonej ilości obserwujących. Nagrodą było białko SFD 700g.

Keto_vs_LowFat

Plakat promujący instagramowy projekt polegający na walkach na like'i przepisów niskotłuszczowych i ketogenicznych zorganizowany na profilu @codzienne_przepisy. Ze względu na niskie zainteresowanie projekt został przerwany i zastąpiony codziennymi przepisami.

Tło kanału graficznego SmartMatt

Grafika przedstawiająca logo SmartMatt (Matesz Płonka) przygotowana jako tło na główny kanał portalu YouTube. Był to również pierwszy udany test grafiki 3D wykonany w Cinema 4D. Pełny speed art można obejrzeć w filmie na końcu karty.

Logo "Wiara Wear"

Propozycja logo dla marki odzieżowej tworzonej przez Yt'bera IIFYM Chef. Sklep na dzień dzisiejszy nie został jeszcze udostępniony dlatego użycie ponieższego logotypu pozostaje pod znakiem zapytania.

Banner YouTube "Forma Życia"

Tło na kanał YouTube o nazwie "Forma Życia" który to jest częscią grupy WK (Warszawski Koks).

Miniatura - Simonte

Miniatura dla filmu YouTube użytkownika Simonte poświęconemu merytoryce na temat predyspozycji do odkładanie tkanki tłuszczowej. Film zyskał dużą popularność na polskim YT ze względu na poruszenie kontrowersyjnego mitu dotyczącego ekto i endomorfików. Miniatura nie została przyjęta.

Logo firmy "Real science sport"

Logo zaprojektowane dla Tarnogórskiej firmy Real Science Sport zajmującej się przeprowadzaniem i analizą testów motorycznych i sprawnościowych sportowców w celu poprawnienia ich wyników, kondycji czy predyspozycji.
Zapraszam na stronę: [Click]

Logo konkursowe "Staszic"

Logotyp początkowo utworzony na konkurs bluzy szkolnej LO nr.2 im. Stanisława Staszica w Tarnogórskich Górach, które to po porażce przeszło kilka metamorfoz, między innymi jako propozycja logo Street Workout Tarnogórskie Góry, aż ostatecznie zostało głównym zdjęciem profilowym konta na instagramie @codzienne_przepisy

Wizytówka biura detektywistycznego Modus

Szablon wizytówki profesjonalnego biura detektywistycznego "Modus" działającego na terenie całej Polski stworzonego przez byłych funkcjonariuszy służb mundurowych z wieloletnim stażem pracy w pionie kryminalnym oraz przestępczości gospodarczej.
Strona internetowa: [Click]
Strona na Facebook'u: [Click]

Tło Facebook'a biura detektywistycznego Modus

Tło na facebook'a profesjonalnego biura detektywistycznego "Modus" działającego na terenie całej Polski stworzonego przez byłych funkcjonariuszy służb mundurowych z wieloletnim stażem pracy w pionie kryminalnym oraz przestępczości gospodarczej.
Strona internetowa: [Click]
Strona na Facebook'u: [Click]

Papier biurowy biura detektywistycznego Modus

Szablon papieru biurowego profesjonalnego biura detektywistycznego "Modus" działającego na terenie całej Polski stworzonego przez byłych funkcjonariuszy służb mundurowych z wieloletnim stażem pracy w pionie kryminalnym oraz przestępczości gospodarczej.
Strona internetowa: [Click]
Strona na Facebook'u: [Click]

Strona klasy maturalnej II Lo im. Staszica w Tg

Poniższa strona była zarówno wyzwaniem jak i testem podjęcia się przeze mnie większego projektu. Witryna została napisana od samego początku w pełni samodzielnie, bez użycia szablonów czy zewnętrznych paczek. Zawiera w pełni działającą, wyrestaryzowaną wersję mobilną. Składała się ona z 4 podstron zawiarających kolejno:
-Prezentację klasy i interkatywny plan lekcji (wyświetlający aktualnie przebiegającą lekcję)
-bazę danych udostępnionych przez nauczycieli materiałów
-liczne kalkulatory i liczniki związane z matematyką czy geografią (np. własnoręcznie napisany algorytm Schematu Hornera)
-kalendarz z nadchodzącymi sprawdzanami.
Strona została zamknięta wraz z zakończeniem roku szkolnego.

Game Helper Projekt

Nigdy nieukończony projekt witryny zawierającej pomoce dla graczy Shakes & Fidget. W ostatniej fazie w której projekt został porzucony strona zawierała w pełni działający licznik aktualnie odczywających się i nadchodzących eventów, interaktywną tabelę pupili, kalkulator zapotrzebowanie zasobów dla rozbudowy twierdzy.

Stamp Party

Strona stworzona dla potrzeby rozwoju projektu "Stamp Party" polegającego na wspólnym zdobywaniu osiągnieć w grze Club Penguin. Witryna zawierała charmonogram spotkań, ich przebieg oraz wiele innych informacji na temat nadchodzących i obiegłych wydarzeń

Pierwsza witryna biura detektywistycznego Modus

Poniższą stronę nie publikuję by przedstawić postęp, wiedzę i doświadczenie w kwestii projektowania stron jakie udało mi się zdobyć przez ostatnie lata.